ارسال رایگان به سفارشات بیش از 490 هزار تومان

کاشت پودر یا کاشت ژل؟

 

امروزه در کار ناخن روش های مختلفی برای کاشت و دیزاین ناخن استفاده می شود. در این مقاله میخواهیم دو روش کاشت پودر و کاشت ژل رو با هم بررسی کنیم .

کاشت پودر چیست ؟

در این روش ما به دو ماده اولیه پودر و لیکویید نیاز داریم. ابتدا قلم موردنظر خود را به لیکویید آغشته کرده و داخل پودرمون میکنیم. ماده خمیری شکل به وجود آمده را بر روی ناخن قرار می دهیم . با استفاده از تیپ ،فرمر و قالب به شکل دلخواه خود در میاوریم . مواد پودری برای خشک شدن به یووی UV نیازی ندارند و در هوای آزاد خشک می شوند و روند خشک شدن آن ها  بسیار سریع تر از سایر روش ها است.

مزایای کاشت پودر

*سریع تر است

در کاشت ناخن با استفاده از پودر سرعت کار شما بسیار بالاتر از سایر روش ها خواهد رفت و همین موضوع می تواند در دید مشتریان شما تاثیر مثبتی بگذارد، برای این که طولانی شدن مدت زمان کاشت ممکن است باعث خستگی و کلافگی مشتریان شما شود.

*نیاز به یو وی ندارد

کاشت ناخن با استفاده از پودر بر خلاف سایر روش های کاشت نیازی به یوویUV ندارد زیرا مواد پودری به راحتی در هوای آزاد خشک می شوند و اگر شما احساس می کنید که نور یووی UV ممکن است برای پوست دستان شما خطر ناک باشد بهتر است از مواد پودری برای کاشت استفاده کنید.

*دوام بالا تر

تمام خانم ها چه خانه دار باشند چه شاغل در روز مدام با آب و مواد شوینده سروکار دارند و یا ممکن است در هنگام کار فشار و یا ضربه به ناخن هایشان وارد شود برای همین اگر میخواهید دوام و مقامت ناخن های کاشته شده شما بیشتر باشد بهتر است از موادی پودری برای کاشت استفاده کنید.

*ارزان تر از ژل

مواد اولیه کاشت پودر ارزان تر از مواد ژل هستند برای همین اگر قیمت کاشت و ترمیم ناخن برایتان مهم است بهتر است از کاشت پودر استفاده کنید.

معایب کاشت پودر

*اگزما و مشکلات پوستی

برخی افراد پوست حساسی دارند و استفاده از مواد شیمیایی برای این افراد باعث بروز حساسیت های پوستی و یا اگزما می شود. این افراد به دلیل داشتن پوست حساس نباید کاشت پودر انجام دهند، چرا که در کاشت پودر از لیکویید استفاده می شود و لیکویید یک ماده شیمیایی است که باعث خشکی پوست دست و اطراف ناخن می شود به همین دلیل اگه پوست حساسی دارید از کاشت پودر استفاده نکنید.

*آسیب به ریه ها

ناخن کارانی که از موادی پودری برای کاشت ناخن استفاده میکنن ممکن است به مرور زمان به دلیل گاز های شیمیایی لیکویید و گرد های پودر کاشت، دچار مشکلات ریوی و تنفسی شوند برای همین بهتر است اگر میخواهید تازه وارد این کار شوید به سراغ کاشت ژل بروید و یا در صورت انجام کاشت پودر از تهویه های مناسب استفاده کنید

*سختی کار

همان طور که گفتیم مواد پودری در کاشت بر خلاف دیگر مواد  برای خشک شدن به یووی UV نیازی ندارند و به سرعت در هوای آزاد خشک می شوند، از این رو شما در صورت اشتباه در کار امکان اصلاح آن را ندارید .

کاشت ژل چیست ؟

در این روش برخلاف کاشت پودر ، نیازی به لیکویید برای ساختن مواد خمیری نداریم به این دلیل که این مواد به خودیه خود ژلی هستن و به راحتی میتوان با استفاده از فرمر،قالب و ……. به آن ها   بر روی ناخن فرم داد.

مزایای کاشت ژل

*حساسیت زا نیست

همان طور که گفتیم کاشت پودر به دلیل استفاده از لیکویید ممکن است باعث بروز حساسیت و اگزما شود .اما در کاشت ژل از لیکویید استفاده نمی شود و در نتیجه خطر ابتلا به مشکلات پوستی رو ندارد. به همین دلیل کسانی که پوست حساسی دارند بهتر است سراغ کاشت ژل بروند.

*آسانی کار

مواد ژلی بر خلاف مواد پودری که در هوای آزاد خشک می شوند برای خشک شدن و سفت شدنشان به دستگاه یووی UV نیاز دارند. از این رو اگر اشتباهی در فرم دهی و ……. پیش بیاید تا قبل از گذاشتن داخل یووی قابل حل میباشد. به همین دلیل برای کسانی که میخواهند تازه کار خود را شروع کنند این روش رو پیشنهاد می دهیم.

*در خطر نبودن ناخن کار

در کنار بهداشت و ایمنی مشتری، سلامت و ایمنی ناخن کار نیز اولویت زیادی دارد. پس اگر در این حوزه فعالیت دارید بهتر است مشتریان خود را متقاعد کنید تا کاشت ژل را انجام دهند. چرا که اگر چندین سال در معرض مواد پودری و لیکویید قرار بگیرید،دچار مشکلات تنفسی و غیره می شوید. از این رو برای جلوگیری و پیشگیری از ابتلا به بیماری های تنفسی از کاشت ژل استفاده کنید.

*با سوهان کشی به راحتی کاشت را اصلاح کنید

در کاشت ژل، اگر بعد از خشک شدن مواد، داخل یووی UV از ظرافت و تمیزی کار راضی نبودید به راحتی میتوانید با سوهان کشی حجم مواد رو کم کرده و کاشت رو اصلاح کنید.

*طبیعی بودن

همانطور که می دانید برخی از خانم ها در ارگان های دولتی کار می کنند و دوست ندارند که کاشت ناخن آن ها جلب توجه بکند. از این رو این افراد سعی می کنند تا با استفاده از کاشت ژل غیر طبیعی بودن ناخن های خود را پنهان کنند. در کاشت ژل به دلیل اینکه حجم مواد کمتری بر روی ناخن شما دارد می تواند طبیعی تر به نظر آید و همین موضوع برای برخی از خانم ها حائز اهمیت است.

معایب کاشت ژل

*گران تر بودن

مواد اولیه کاشت ژل گران تر از کاشت پودر می باشد به همین دلیل کاشت و ترمیم ژل هزینه بیشتری نسب به پودر دارد. کسانی که هزینه ناخن برایشان مهم است بهتر است سراغ روش های دیگر کاشت بروند.

*کاشت پودر رایج تر و بیشتر است

در اکثر سالن های زیبایی کاشت ناخن را به روش کاشت پودر انجام می دهند و تنها برخی از سالن های انگشت شمار هستند که کاشت ژل انجام می دهند .

 

 

نظر دهید

   پاسخ دهید

   منوچهری آنلاین
   Logo
   بازیابی رمز عبور
   مقایسه موارد
   • کل (0)
   مقایسه
   0