ارسال رایگان به سفارشات بیش از 490 هزار تومان

انواع سوزن تاتو و کاربرد آن

 
سوزن های تاتو به دو دسته ی کلی سوزن های تاتو بدن و سوزن های تاتو صورت تقسیم میشوند که خود این دو دسته به زیر شاخه های متنوعی تقسیم میشوند که در ادامه به ان میپردازیم
سوزن های تاتو بدن
سوزن تاتو دستگاه گان
سوزن تاتو دستگاه پن
سوزن های تاتو صورت
سوزن پیچی
سوزن تی
سوزن سناتور
سوزن وسرپلاک قدیمی
سوزن موزاییک
سوزن بلید(فیبروز)
سوزن نیدلینگ
سوزن تاتو دستگاه گان
سوزن و سر پلاک گان معمولا با یکسری اعداد و حروف دسته بندی می شوند. حروفی که برای سوزن ها به کار می رود، نشان دهنده کارایی خاص آن سوزن است و عددها نیز بیانگر تعداد سوزن های آن می باشد. هر سوزنی سر پلاک مخصوص به خودش را دارد. که از جنس پلاستیک است. این سوزن ها روی دستگاه تاتو بدن گان و روتاری نصب می شوند. در زیر به ترتیب با کاربرد آن ها آشنا می شوید.
سوزن گان RL:
نام کامل این سوزن Round Liner می باشد که به معنی خط زن گرد می باشد. سر سوزن ها در این نوع به هم نزدیکتر هستند. به همین دلیل برای ایجاد خط در تاتو استفاده می شوند. سوزن تاتو گان RL برای اجرای طرح تاتو استفاده می شود.این سوزن داراى ساختارى گرد و بهم چسبیده می باشد که کاربرد آن براى تتو کردن چهارچوب اصلى و خط هاى ظریف و دقیق می باشد و معمولا دارای تعداد سر های 3 و 5 و7 و 9 و 11 و … می باشد.

سوزن گان RS:
نام کامل این سوزن Round Shader می باشد که به معنی سایه زن گرد می باشد. و برای سایه زنی در تاتو کاربرد دارد. سر سوزن ها از هم فاصله دارد. و سطح زیادی از پوست را پوشش می دهد. به همین دلیل برای کامل کردن قسمت های خالی طرح مناسب است و معمولا دارای تعداد سر های 3 و 5 و7 و 9 و 11 و … می باشد.این سوزن داراى ساختارى گرد و جدا از هم می باشد که بیشتر براى پر کردن و سایه زدن فضاهای کوچک استفاده می شود. اختلاف سوزن RS و M1 در هنگام سایه زدن به این صورت می باشد که سوزن RS دقت بالایى دارد و سوزن M1 داراى سرعت بالا می باشد.

سوزن مگنوم M1:

ساختار سوزن تاتو گان M1 شبیه به سوزن های فلت است. با این تفاوت که دارای دو ردیف سوزن می باشند. برای پر کردن فواصل زیاد، سایه کاری و فید رنگ در نواحی کوچک تر پوست کاربرد دارند.
این سوزن داراى ساختارى تخت ٢ردیفه با فاصله از هم می باشد که براى رنگ کردن و سایه زدن در فضاهاى بزرگ استفاده می شود و معمولا دارای تعداد سر های 3 و 5 و7 و 9 و 11 و … می باشد.

سوزن گان فلت F:

 

سوزن های Flat Shader سوزن های مخصوص سایه زنی و به حالت فلت و تخت هستند. ساختار این نوع سوزن به صورت صاف و مستقیم در یک راستا می باشد و فضای بین نوک سوزن ها یکدست می باشد. از این سوزن برای پرکردن و جزئیات سایه کاری در نواحی پهن تاتو استفاده می شود و معمولا با تعداد سرهای  5 و 7 و 9 و … طراحی شده اند.

سوزن پن

در چند سال اخیر با رواج دستگاه های تاتو بدنِ پن، دیگر رونق چندانی برای دستگاه های تاتو قدیمی گان و روتاری باقی نمانده است. دستگاه های پن دارای سوزن های مخصوصی می باشند که کارتریجی اند؛ بر عکس سوزن و سرپلاک گان تعویض آن ها بسیار ساده تر می باشد و از ورود رنگ و خونابه به داخل دستگاه جلوگیری می کنند

سوزن  پیچی

همانطور که از نام کارتریج پیچی مشخص است این سوزن ها مخصوص دستگاه های میکروپیگمنتیشن پیچی است.این کارتریج ها برای طراحی های ظریف و تار مویی، به ویژه برای عمل هاشورزنی بسیار کار آمد هستند.

در عملیات میکروپیگمنتیشن، سوزن تاتو جزو مهم­ترین عوامل موثر است که حتما باید یکبار مصرف بوده و برای هر مشتری به صورت جداگانه قرار بگیرد.

امروزه برای دستگاه های میکروپیگمنتیشن، به جای سوزن های قدیمی از کارتریج های یکبار مصرف که از نظر بهداشتی بسیار درجه ی بالاتری دارند استفاده می­شود.

سوزن های کارتریج درون خود یک واشر آب بندی شده وجود دارد که هنگام کار، خون و رنگ باقی مانده بر روی پوست را در خود نگه می­دارد و از آسیب رسیدن به دستگاه جلوگیری می­کند.

اگر این خون و رنگ ها از بدن یک فرد به دستگاه وارد شود، ممکن است از این طریق عفونت و مریضی های پوستی به تاتوگیرنده ی بعدی منتقل شود. کارتریج ها عفونت ها و بیماری های پوستی ناشی از تاتو را به اندازه ی مناسبی کاهش می­دهند. ویژگی اصلی یک سوزن کارتریج خوب و کارآمد، علاوه بر تیز بودن، داشتن استانداردهای جهانی و اطمینان از استریل بودن سوزن هاست.

 

سوزن تی

سوزن کارتریج تی که به آن سوزن T دستگاه میکروپیگمنتیشن هم گفته می شود برای دستگاه هایی که کارتریج های تی می خورند، استفاده می شوند و توجه کنید برای خرید سوزن کارتریج تی سایز های مختلفی چون تک سر، دو سر، 3 سر گرد، 3 سر فلت، 5 سر گرد، 5 سر فلت، 7 سر گرد، 7 سر فلت، موجود هستند.

*انتهای این کارتریج تاتو به شکل تی انگلیسی است و به همین علت به آن‌ها کارتریج تی می‌گویند

سوزن سناتور

این نوع کارتریج مخصوص قلم های سناتور است که معمولا با تبلت در بازار ارائه میشود دقت بسیار بالا و لرزشی فوق العاده کم دارد و یک گزینه ی قابل اطمینان برای تموم تاتو های ظریف میباشد ولی از معایب این سوزن میشود به این موضوع اشاره کرد که به سختی در بازار پیدا میشود

سوزن وسرپلاک قدیمی وموزاییک

سوزن و سر پلاک مخصوص انواع دستگاه‌های تاتو قدیمی است. این دستگاه‌ها نخستین قلم‌های تاتویی هستند که وارد بازار شدند.

انواع سوزن و سر پلاک قدیمی

دو مدل سرپلاک مختلف وجود دارد؛

سرپلاک مشکی

سرپلاک سفید

انتخاب هر یک از این دو مدل بستگی به نوع دستگاه تاتو دارد. برخی از دستگاه‌های قدیمی سرپلاک سفید می‌خورند و برخی دیگر سرپلاک مشکی. اما در هر دو مدل، نوع سوزن تاتو یکی است.

از سر پلاک مشکی در دستگاه موزاییک بایوتاچ با سوزن خود بایوتاچ هم استفاده میشود

سوزن میکروبلیدینگ

به سوزن های مخصوص کارهای بلیدینگ ابرو، که وظیفه هاشور و شیدینگ ابرو را دارد، سوزن میکروبلیدینگ گفته میشود و شما می توانید این سوزن را از فرشگاه منوچهری انلاین به صورت اینترنتی خریداری کنید

فیبروز نیز نوعی تکنیک میکروبلیدینگ است که با تجهیزات کمپانی فی انجام می‌شود.

به طور کلی سه دسته سوزن در میکروبلیدینگ استفاد می‌شود؛

سوزن یو یا گرد

سوزن سرکج یا فلت یا اسلوپ

سوزن شیدینگ

تیغ یو به شکل نیم‌دایره یا U انگلیسی است.

♦ تیغ فلت یا اسلوپ یا سرکج همانطور که از نامش پیداست سر کج و فلتی دارد.

اما در کل سوزن یو برای طراحی خطوط تاج ابرو که هلالی هستند و سوزن فلت برای طراحی خطوط دم ابرو که تیز و صاف هستند کاربرد بیشتری دارد.

هر یک از این مدل‌ها کاربرد خاص خودشان را دارند. معمولاً با توجه به جنس و ضخامت پوست کاربرد این سوزن ها متفاوت است. بطوریکه هر چه پوست مشتری نازک‌تر باشد از سوزن (میکروبلیدینگ) با تعداد سر کمتر استفاده می‌شود. بر عکس، هر چه پوست مشتری ضخیم‌تر باشد، از سوزن (میکروبلیدینگ) با تعداد سر بیشتر استفاده می‌شود

سوزن میکرو نیدلینگ

بیشترین کاربرد میکرونیدلینگ برای جوانسازی صورت است.

رفع جای جوش

رفع لک های پیری

رفع چین و چروک صورت

از بین بردن ترک های موجود در سایر نواحی بدن این سوزن را میشود بسته به نوع ان با دستگاه های تاتو صورت که به دو صورت پیچی و تی میباشد استفاده میشود .

شما همراهان گرانقدر میتوانید هر یک از محصولات فوق را از پنل فروشگاهی منوچهری انلاین تهیه کرده یا با شماره 09981313313 تماس بگیرید .

نظر دهید

   پاسخ دهید

   منوچهری آنلاین
   Logo
   بازیابی رمز عبور
   مقایسه موارد
   • کل (0)
   مقایسه
   0